Rolü için 270 kilo olan Brendan Fraser Venedik Film Festivali'nde 6 dakika alkışlandı

Rolü için 270 kilo olan Brendan Fraser Venedik Film Festivali'nde 6 dakika alkışlandı

79. Venedik Film Festivali'nde gösterimi gerçekleşen The Whale filmi 6 dakika boyunca ayakta alkışlandı. Rolü gereği 270 kilo olan Brendan Fraser'ın performansı övgü toplarken oyuncunun Oscar yarışında öne geçeceği düşünülüyor.

Lnu1LRcffkuXhowCyjbWHA.jpg

Bu yıl 79.su düzenlenen Venedik Film Festivali, prestijli “Altın Aslan” ödülü için yarışan ünlü yapımların prömiyerleri ve basın toplantılarıyla devam ediyor.
Zx_JcQgh8E6lk5xw71RPeQ.jpg

Yönetmenliğini Darren Aronofsky’nin yaptığı The Whale isimli filmi ise yılın en çok merak edilen yapımları arasında yer alıyor.
U7Ir6rjZQUSs8SD_W51RvQ.jpg

Mumya serisiyle yıldızı parlayan ve uzun süre beyazperdeden uzak kalan ABD’li oyuncu Brendan Fraser, filmde obez bir adamı oynamak için fiziksel bir dönüşüm geçirerek 270 kilo olmuştu.
1P3SnfM7H0mgM1yG2h2IRg.jpg

Venedik Film Festivali’nde gösterimi yapılan film, 6 dakika boyunca ayakta alkışlandı. Variety’nin haberine göre oyuncu bu süre boyunca gözyaşlarını tutamadı.
s1gHU_HEZUSCqFrwKLGixA.jpg

Fraser, alkışlar esnasında filmin yönetmeni Aronofsky’ye sarıldı. Salondan ayrılmak isteyen oyuncu, alkışların yükselmesiyle gözyaşlarına boğuldu ve salon izleyicilerine selam verdi.
PDXG9natrUKx-Em560Nnag.jpg

Eleştirmenlerden ve izleyicilerden büyük övgü olan oyuncunun Oscar yarışında bir adım önde olacağı düşünülüyor.
-3NJqWagBkmLpWo_RG_P7w.jpg

Samuel D. Hunter’ın The Whale adlı oyunundan uyarlanan filmde oyuncu, bu görünümü elde etmek için protez taktı. Fraser, obezite ile yaşayan ve 17 yaşındaki kızıyla yeniden iletişim kurmak için mücadele eden bir adamı oynuyor.
M6Nn2tjiw0WTerS0kbNXdQ.jpg

Fraser Mumya serisi ile fethetmişti. Indiana Jones tarzı bir macerayı özleyen seyirci, Mumya'daki Rick karakterini çok sevmişti.
 
Üst Alt