Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşecek (Bugün hava nasıl olacak?)

Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşecek (Bugün hava nasıl olacak?)

Yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde olan sıcaklıklar devam etse de hafta başından itibaren bu değerler mevsim normallerinin 5 ila 7 derece altına inecek. İşte Meteoroloji tarafından paylaşılan haftalık hava durumu tahmini...

zNVfEPMfFEKUt9Dx--3M9A.jpg

Hafta başından itibaren hava sıcaklıkları yaklaşık bir hafta boyunca mevsim normallerinin altında devam edecek.
O2hBosiG0kORcj0y07GauQ.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından paylaşın günlük hava durumu raporuna göre; bugün İstanbul başta olmak üzere Marmara ve Karadeniz Bölgesi'nde yerel yağışlar bekleniyor.
S2YllweOWEe1FDg5FrnMEw.jpg

İSTANBUL, 28 derece Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı İZMİR, 28 derece Az bulutlu ANKARA, 33 derece Parçalı bulutlu ANTALYA 31 derece Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu BURSA, 30 derece Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
2GCTQX2FdEaPU2q3VQWShg.jpg

Hava sıcaklıkların önemli bir değişiklik beklenmese de Meteoroloji'den bugüne dair iki uyarı var. Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar bekleniyor. Marmara Ve Karadeniz'de yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DSRuWMudcUW_HvHd7wUr-A.jpg

Yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde batı kesimlerinde ise mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları, hafta başından itibaren düşmeye başlacak. Ve yaklaşık bir hafta sürecek.
iblCHjHLFE2BrWY0jwUPrA.jpg

9 Eylül'e (cuma) kadar mevsim normallerin altında devam edecek sıcaklıklar, yurdun kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normalleri civarında.
cwjkGTNKTkqUGTgybdVq3A.jpg

Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların yarın ve hafta başında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
9GunPHqe-kuAGh0xZ70_ig.jpg

Ülkemizin kuzey kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların perşembe gününden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.
SS6CgQF8802RQj12V88f7A.jpg

Ayrıca, Meteoroloji'nin haftalık hava durumu grafiğiyse bu şekilde paylaşıldı.
 
Üst Alt