Kastamonu’ya yumurta büyüklüğünde dolu yağdı

Kastamonu’ya yumurta büyüklüğünde dolu yağdı

Kastamonu’da öğleden sonra güneşli hava yerini sağanak yağışa bıraktı. Yağmurla birlikte Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde ise yumurta büyüklüğünde dolu yağdı. Yaklaşık 10 dakika süren dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

7-iqK-jal0CNT8N44MLxEA.jpg

Kastamonu'da etkili olan sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde etkili olan dolu ve sağanaktan kaçan birçok sürücü aracını çevredeki akaryakıt istasyonlarına çekti. Su birikintileri şehir içi ve şehirler arası kara yollarında trafikte aksamalara neden oldu.
cDshCPAgdkyM-AjpK54oGQ.jpg

Su birikintilerinden geçmeye çalışan bazı araçlar arızalanarak yolda kaldı.Sunta Kavşağı'ndaki alt geçidin Kastamonu-Karabük yönü ile İnebolu-Kastamonu kara yolunun Kuzeykent Kavşağı mevkisi su birikintisi nedeniyle bir süre ulaşıma kapatıldı.
0Q-YwBQXRUC0Aa2SkTyoEg.jpg

Polis ekipleri sağanak nedeniyle sürücülere farklı yolları kullanmaları konusunda uyarıda bulundu. Belediye ve Karayolları ekipleri, su birikintisi olan yollarda temizleme çalışmasına başladı. Trafik ekipleri de kontrollü şekilde ulaşımın sağlanması için çalışma yürütüyor.
gE2HV6-3akqwTzCXfWc9gA.jpg

Vatandaşlardan Ali Zayıfoğlu AA muhabirine, alt geçitten geçerken aracının arızalandığını söyledi.Daha sonra çevredekilerin de yardımıyla aracını sudan çıkardıklarını ifade eden Zayıfoğlu, "Bartın'dan Kastamonu'ya kardeşimin yanına gelmiştim. Alt geçitten geçerken aracım stop etti. Suyun içinde kaldık. Arabam şu anda çalışmıyor." dedi.
 
Üst Alt