İstanbul'da serin ve yağışlı hava: Sıcaklıklar 2 ila 6 derece düşüyor

İstanbul'da serin ve yağışlı hava: Sıcaklıklar 2 ila 6 derece düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin kuzeyinde hava sıcaklıklarının bugün hissedilir derecede azalmasının beklendiğini bildirdi. İstanbul'da da hava sıcaklıklarının 2 ila 6 derece azalacağı, mevsim normalleri altına ineceği tahmin ediliyor.

iA0mSljAOkiK65uzzVWcvw.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın güney ve doğusu, Karadeniz, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
R0mHAt8iwkqzBN8pMLTgLQ.jpg

Yağışların; Samsun, Giresun ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzeyi, Giresun’un doğu, Trabzon’un batı ve doğu ilçelerinde kuvvetli, Rize, Artvin'in kuzeyi, Ordu çevreleri ile Samsun'un doğusunda yer yer şiddetli olması bekleniyor.
TLf7BtVeW0ukPoXBNGTUYQ.jpg

Hava sıcaklıkların da 2 ila 6 derece azalacağı, kuzey kesimlerde mevsim normalleri altına, diğer yerlerde mevsim nomralleri civarına ineceği tahmin ediliyor.
VltutIjKQk6fVfGN2-LDRA.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kastamonu, Sinop, Giresun ve Trabzon için sarı kodlu uyarıda bulunurken Samsun, Ordu, Rize ve Artvin için de turuncu kodulu uyarı da bulundu.
yfCbKgPd5ky2gCp1V2Y-EQ.jpg

İstanbul'da bugün havanın parçalı yer yer çok bulutlu, bazı bölgelerde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
4e9R8nkJzkiczorAfhg_wQ.jpg

Hava sıcaklıklarının da 2 ila 6 derece azalacağı, mevsim normalleri altına ineceği tahmin ediliyor.
EM2ca1MFA0iXf-2KvXxoqg.jpg

İstanbul'da Pazartesi ve Salı günü hava sıcaklıkları en düşük 20 en yüksek 26 olması bekleniyor. Çarşamba günü hava sıcaklıkları en yüksek 27 olurken cuma günü 29 dereceye kadar yükseleceği tahmin ediliyor.
VairFQ9dEE6KsVkygYgtDw.jpg

ART11QM4ukeKMPIuxz3iYA.jpg

zD3FvwKmI0-cALsnPhZniw.jpg

Oy2UetU1mkKuFIaYnVbjEA.jpg
 
Üst Alt