Edirne'de bagajlarını dolduran Bulgarlar: Türkiye çok ucuz

Edirne'de bagajlarını dolduran Bulgarlar: Türkiye çok ucuz

Bulgarların alışveriş cenneti haline gelen Edirne'ye akın Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. Alışveriş yapan turistlerden biri, bagajını doldurmaya geldiğini belirterek, "Türkiye'de her şey çok ucuz" dedi.

AyaedqZn3UmKQRLIRHhZmQ.jpg

Sabahın erken saatlerinde Edirne'ye akın Bulgarlar, soluğu Ulus Pazarı'nda aldı. Giyimden züccaciyeye tüm ihtiyaçlarını Edirne'den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti.
yRTKKCCygUOIiylBHXMYiQ.jpg

Pazarda adım atacak yer kalmazken, şehrin hemen hemen her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar adeta şehri istila etti.
0KRkuzzQGEGmrdy8LrIrlA.jpg

Bulgaristan’dan gelen Yusuf Yusufova, Türkiye’de her şey çok ucuz. Çocuklara takımlar aldık. Okullar açılacak. Kıyafetler aldık, ayakkabılar aldık. Bagajları dolduracağız” dedi.
pNs7inYjKUyrooD2esRtxA.jpg

Nevin Asenova, “Burası çok uygun oturma odası aldım. Halılar aldım yatak odası, tüller aldım. Fiyatlar çok uygun. Bu fırsatı değerlendirin. İngiltere’den geliyorum. Bulgaristan’daki evimizin ihtiyaçlarını buradan karşıladık” dedi. Saffet Asenova, "Burası çok uygun ürünler de güzel. İngiltere’den ta buraya geldik. Halı perde gibi ne ihtiyacımız varsa aldık. Çocuklara da bir şeyler alacağız” dedi.
ExksYt1BkE-ue2pz6bKW0w.jpg

Pazar Esnafı Mehmet Demir, “Müşterilerimizin yüzde 90’ı Bulgarlardan oluşuyor. Leva yükseldiği için bizden alıyorlar Bulgaristan’da satışını da yapıyorlar.
lpA_EMlOaUWgDB6UvMbJww.jpg

Onlar da orada pazarcılık yapıyor. Bizim ürünler kendilerine uygun geliyor. Biz de İstanbul’dan gelip bu pazarda satış yapıyoruz. Etiketlerimiz de Bulgarca oluyor. Burada getirip ürünlerimizi Bulgarlara satıyoruz" dedi.
yEQA7JcpnEOPl4RGdUHqsg.jpg

cIpZkYRTmEGCybHNbqpoVQ.jpg

4rZZ-iohnkyftkjvaBj1jQ.jpg

i3bvuWq7zEyxwd0MW44Bxw.jpg
 
Üst Alt