Cannes ödüllü Hüzün Üçgeni filminin başrol oyuncusu Charlbi Dean hayatını kaybetti

Cannes ödüllü Hüzün Üçgeni filminin başrol oyuncusu Charlbi Dean hayatını kaybetti

75. Cannes Film Festivali’nde ‘Altın Palmiye’ ödülünü kazanan Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness) filminin başrol oyuncusu Charlbi Dean hayatını kaybetti.

bSUJLoUNvk2QQB8tjscYOg.jpg

Güney Afrikalı model ve oyuncu Charlbi Dean 32 yaşında hayatını kaybetti.
6hpO9aiqcEa7UKpjoCZaRw.jpg

Bu yıl 75'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazanan Triangle of Sadness (Hüzün Üçgeni) filminde rol alan oyuncunun ölüm haberi hayranlarını üzdü.
UxOjDuxSW0O2k6eONOjj6g.jpg

Oyuncunun ‘ani bir hastalık’ sebebiyle New York'ta hayatını kaybettiği açıkladı.
lX37cNTE2USpTFN1Aqz0Jg.jpg

İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un filminde rol alan oyuncuya başrollerde Woody Harrelson, Harris Dickinson, Hanna Oldenburg, Charlbi Dean ve Carolina Gynning gibi isimler eşlik ediyordu.
5r4j-wZlTEqBQI0gOxY1aA.jpg

BBC’nin ‘Yılın en mide bulandırıcı’ filmi olarak nitelediği yapım, içerdiği rahatsız edici sahnelerle ‘sosyal bir komedi’ örneği sunuyor. Kusma sahnelerinin seyircileri oldukça rahatsız ettiği ve bu nedenden dolayı festival esnasındaki gösterimde filmden erken ayrılanlar olduğu belirtildi.
8to7MUADhkC3y4V9ohB52g.jpg

İsveçli yönetmen Ruben Östlund’ün yazıp yönettiği film, sosyal normları eleştiren bir hiciv örneği taşıyor. Modellik yapan Carl ve Yaya çifti, moda dünyasında hakimiyetlerini sürdürürken lüks bir deniz gezisine davet edilirler. Ultra zengin yolcuların bulunduğu gezide havanın giderek kötüleşmesiyle yat alabora olur. Kendini tek edilmiş bir adada milyarderler ve geminin hizmetlileriyle bulan çift, hiyerarşik dengenin bozulduğu bir ortamda hayatta kalmaya çalışır.
Ej0L1kQk20qOQiVeIgKjJQ.jpg

Yönetmen Östlund’ın ‘The Square’ isimli filmi 2017 yılında Altın Palmiye’nin sahibi olmuştu. Östlund’un ilk İngilizce filmi Hüzün Üçgeni için “Filmi izleyen herkesin çıktığında konuşabileceği bir şeyler olsun istedik. Sinemayı eşsiz bir deneyim olarak kılan şey hepimizin beraber izleyebiliyor olmamız” ifadelerini kullanmıştı.
 
Üst Alt