AK Parti İstanbul’un ”Yüz Yüze 100 Gün” buluşmaları Bağcılar’da devam etti

İSTANBUL (AA) AK Parti İstanbul İl Başkanlığının "Yüz Yüze 100 Gün" programı kapsamında partililer Bağcılar'da vatandaşla ikinci kez bir araya geldi.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "2023'ün şahlanışının işareti" olarak tanımladığı "Yüz Yüze 100 Gün" programı kapsamında Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı'nda etkinlik düzenlendi.

Burada konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 2023 seçimlerinin yaklaştığına işaret ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde 16. seçimi de kazanacaklarını anlattı.

Kabaktepe, demokrasinin aynı zamanda bir yarış olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bu yarışta, başta ana muhalefet lideri olmak üzere, neyi yıkacaklarını söyledikleri ama neyi yapacaklarını söylemedikleri bir atmosferi yaşıyoruz. Ara sıra ağızlarından yapma görünümlü yıkma fiillerini de duyuyoruz. Ne diyor ana muhalefet lideri? 'KHK'lıları geri alacağız.' Vatandaş inanamıyor ve soruyor, 'Tamamı mı?' 'Tamamı.' diyor. 'Hepsi mi?' 'Hepsi.' diyor. Yani Ömer Halisdemir'e kurşun sıkan hainle iş birliği olduğu için ordudan ve güvenlik kuvvetlerinden atılan KHK'lıyı oraya alacağım diyor. Hepsi ve tamamı dediğinde ortaya çıkan manzara bu. Bu milletin iradesine saygı göstermeyip ihanet edenlere prim vermeye çalışanlara milletimizle birlikte gereken dersi vereceğiz."

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de kampanya kapsamında ikinci kez buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Özdemir, Bağcılar'daki en ufak bir hareketliliğin, İstanbul ve Türkiye ortalamasına katkı sunabilecek nitelikte olduğunu belirterek, "Bu açıdan bizlerin ilçemizde yaptığı her çalışma çok kıymetli ve önemli. Teşkilatımızın yoğun gayretlerinin yanı sıra belediyecilik bizim iktidara gelişimizin en önemli unsurlardan birisi. Bağcılar Belediyesi olarak bu bilinç ve şuurla hareket ediyoruz. Var olan çalışmalara yenilerini ekleyerek ilçemizi çok daha ileri noktalara götürme gayreti içerisinde olacağız. İnşallah teşkilatımızla birlikte kol kola 2023 seçimlerinde Bağcılar adına çok önemli bir çıkışın müjdecisi olacağız." değerlendirmesini yaptı.

İSTOÇ esnafı ziyaret edildi

Konuşmaların ardından sahaya inen partililer, kendileri için belirlenen mahallelerde ilçe sakinlerini ve esnafı ziyaret etti.

Başkan Özdemir de ilk olarak İSTOÇ’a gitti. Dükkanları gezen Özdemir, esnafla sohbet ederek, istek ve önerilerini dinledi. Özdemir, daha sonra Kemalpaşa Mahallesi'nde sokakları dolaştı, mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Programda, AK Partili milletvekilleri, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz ve ilçe teşkilat mensupları da yer aldı.

Kaynak: AA
 
Üst Alt