79. Venedik Film Festivali'nde 6 dakikalık ayakta alkışlanma

79. Venedik Film Festivali'nde 6 dakikalık ayakta alkışlanma

Prestijli “Altın Aslan” ödülü için ünlü yapımların yarıştığı 79. Venedik Film Festivali'nde prömiyeri gerçekleştirilen ‘Tár’ filmi 6 dakika boyunca ayakta alkışlandı.

5drKkLhmYUGMrlnfdPzKrw.jpg

Bu sene 31 Ağustos - 10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 79. Venedik Film Festivali, festival kapsamındaki filmlerin gösterimleriyle devam ediyor. Festivalin ikinci gününde ‘Tár’ adlı filminin prömiyeri gerçekleşti. Nina Hoss, Noemie Merlant, yönetmen Todd Field, Sophie Kauer ve Cate Blanchett kırmızı halıda boy gösterdi.
n3DU-_mW20y_f6vb96HTpA.jpg

Todd Field’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film, gösterim sonrası 6 dakika boyunca ayakta alkışlandı. İzleyicilerin pek çok kez “Bravo!” dediği belirtildi. Film, Berlin Filarmoni orkestrasının şefliğini yapan Lydia Tár’ın hikayesini konu allıyor.
ENk5TVd_I0KpWX-hWMQQzQ.jpg

Venedik Film Festivali gibi prestijli etkinlikler Oscar ve Altın Küre için önemli bir örnek oluşturuyor. Başrol oyuncusu Cate Blanchett’in performansının ona Akademi Ödülleri’nde 8. kez adaylık kazandırabileceği konuşuluyor. Avusturalyalı oyuncu daha önce 2005 yılında ‘Aviator’ ve 2014 yapımı ‘Blue Jasmine’ filmiyle Oscar’da ödül almıştı. İşte Venedik Film Festivali'nde prömiyeri gerçekleştirilen 'Tar' filminin kırmızı halısından görüntüler...
Gk0h2Dt0YUmmFbfBm6yZKQ.jpg

Blanchett kırmızı halıda çiçekli detaylara sahip Schiaparelli tasarımı bir elbise tercih etti.
exwaiU00rEW0wvgsP7E3MA.jpg

Fransız oyuncu Noemie Merlan
dXjbjd4dqkWT96fE5POZPQ.jpg

Jüri başkanı Julianne Moore
jH2ilGjDwEq2iBrt1frsdw.jpg

İspanyol oyuncu Rocio Munoz Morales
0GAvP1r370euZkL03q9UYw.jpg

Julianne Moore
YlaS4lH4ckiOaOfibrpttA.jpg

Alman oyuncu Nina Hoss
ndtl2imARUi84nPeecdcnw.jpg

İspanyol model ve oyuncu Georgina Rodriguez
 
Üst Alt